Popisy cviků

Výpady + jejich varianty

3. srpna 2016 v 16:58 | A.
ZDROJ - holkyveforme.cz

Ani nevím, jak tento článek začít, protože rozhodně nepřicházím s něčím novým a všichni ZÁZRAČNÉ VÝPADY už znáte! Pokud někdo ne jsem opravdu ráda, že vám jemohu představit.
Dříve než se vrhnu na popisy několika variant těchto cviků bych ráda zdůraznila, že je VELICE důležité hlídat si techniku! U všech výpadů je důležité mít nohy v pravém úhlu a rovná záda (viz obrázek nad článkem). Správná technika je důležitá hned ze dvou důvodů. Pokud výpady (nejen výpady, ale jakékoliv cviky) budete cvičit jen tak halabala, aby se neřeklo nebudou mít cviky skoro žádný účinek a nebudou zabírat svaly jaké mají zabírat. Nehledě na to, že při některých špatně provedených cvicích si můžete také ošklivě ublížit (nejčastěji to odnáší záda - pozor na to ! ). Proto je nutné, než se pustíte do cvičení (ať už podle videa nebo podle návodu) vyzkoušet si techniku cviku, nejlépe, když vás někdo pozoruje a zhodnotí, zda je to správně provedené či ne (ať už specialista nebo někdo s menšími zkušenostmi).

Jak správně udělat dřep?

21. června 2016 v 8:28 | A.

Dřep všichni děláme pomalu už od mala. I já si myslela, že je to jeden z nejprimitivnějších cviků a že se na něm nedá nic zkazit. Ouha, ale myslet znamená h*vno vědět, že?
Dřep je jedním ze cviků, kde děláme nejvíce zbytečných chyb. Podívejte se na video, dle kterého jsme se jej učila i já :)
 
 

Reklama