Recenze: Diagnóza F50 (G. Weissová)

18. ledna 2017 v 21:47 | A. |  Recenze
Co je diagnóza F50? Víte to, řiká vám to alespoń něco? Mezinárodní klasifikace nemocí 10.revize tím označuje všeobecně PPP - poruchy příjmu potravy. Mezi poruchy příjmu potravy řadíme nejen anorexii a bulimii, ale také záchvatovité přejídání.

Tato kniha však vypráví jen o dvou případů z PPP - tedy o anorexii a bulimii.
Chcete se nechat strhnout šíleným příběhem dívky, která si prošla jak anorexií, tak bulimií? Určitě stojí za to přečíst! Abych vás uklidnila a trochu navnadila, naštěstí má tento příběh šťastný konec.


Kniha má 8. kapitol. V každé kapitole se vypráví o něčem jiném, avšak ve do sebe navzájem pasuje, navazuje to. Jelikož knihu napsala sama žena, která vším tím "svinstvem" prošla je to opravdu drsná a upřímná zpověď. Varuje před vším, co se může stát, když denodenně od rána do večera zvracíte - jaké to má následky na pozdější život, co se ve vašem těle děje.
Poukazuje na to, jak každá PPP má zárodek v psychice - a je důležité hledat už od raného věku nějakou příčinu! Nabadá nejen všechny dívky, ktré tím trpí, ale i jejich blízké a známé, jakých znaků si mají všímat.

V závěru knihy autorka odpovídá na nejčastější otázky čtenářů a nemocných, např: "Když se vylečím budou mě stále strašit kilogramy¨?", "Budu moci zase všechno jíst?", "Bude mé tělo fungovat tak, jak má?" a další.

Knihu určitě doporučuji. Je to jedna z nejlepších knih o této problematice co jsem četla. Najde se v ní každý z nás - jelikož není jen pro ty, kterých se to týká přímo, ale i nepřímo. Kniha na mě působila takovým preventivním dojmem, jak uchránit nejen sebe, ale i okolí (ať už jen tím, že si budeme všímat specifických znaků). Navíc kniha mnohým lidem, kteří dané problematice moc nerozumí, spoustu věcí objasní!
 


Komentáře

1 ┼Nemessis mor Morticie ┼ ┼Nemessis mor Morticie ┼ | Web | 18. ledna 2017 v 18:42 | Reagovat

to vypadá dobře

2 Nikys Nikys | Web | 18. ledna 2017 v 19:15 | Reagovat

Hnedka si ji zapíšu do knih, které chci přečíct :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama