Leden 2017

Krtkův dort

31. ledna 2017 v 17:43 | A. |  Dorty
Předevčírem jsem měla celé dopoledne volné, tak jsem konečně zkusila něco jako krtkův dort, zdravější variantu. Nakonec z toho nebyl klasický vydloubaný krtkův dort, protože těsto bylo moc úzké,tudíž jsem ho udělala jako třívrstvý dort.

CO BUDE TŘEBA:

KORPUS:
4 vajíčka
60g pudinkového prášku čokoládového
1/2 balení prášku do pečiva
30g kakaa
1 odměrka proteinu (pokud máte - já měla protein jako sladidlo, použila jsem čoko-kokos)

VÝPLň:
1 větší banán
500g tvarohu
1 zakysaná smetana
1 menší lučina
sladidlo (já použila odměrku vanilkového proteinu a trošku cukru)

(kvalitní čokoláda na posyp)


Můj trénink #5 Ass + legs

27. ledna 2017 v 18:46 | A. |  Cvičení

Jelikož mě poslední dobou nebaví cvičit podle svého sestavení cvičebního plánu, našla jsem včera na youtube cvičení od SHAY KOSTABI. Cvičitelku vůbec neznám - tím pro mě líp, protože u některých známých trenérů už se dá čekat, co přijde. Nooo, a tak jsem si řekla, že si zkusím zacvičit od ní pár videí a pak vám sem hezky přidám recenzi, abyste věděla, zda se do toho pouštět nebo ne :)
První video (včerejší cvičení) bylo zaměřeno na cvičení spodní části těla - tedy nohy a zadek. Celé cvičení i se zahřátím a protáhnutím trvá 30 minut, ale říkám vám - budete mít dost! Je tam spousta nových cviků nebo jinak konstruovaných a díky nadměrnému opakování a střídání cviků, jsem chcípala už po 15 minutách. Já jsem si teda na dřepy a výpady ještě přidala váhu a dřepovala s 2x 4kg činkama :) Avšak po celou dobu na vás Shay mluví a podporuje, tudíž najdete tu sílu vydržet, co nejvíc -- dáte do toho vše! :)
Noo a zhodnocení dalšího dne - jsem ráda, že sedím, opravdu to cítím, což e pro mě známka dobrého tréninku :))

Takže všem vřele doporučuji :) Dnes si od ní dám další cvičení, tudíž se zítra můžete těšit na další recenzi.

Kuřecí s hořčicovou příchutí

27. ledna 2017 v 12:23 | A. |  Obědy/večeře

Pro všechny milovníky grilu a kuřecího masa mám recept na grilované maso s hořčicocvou čalamádou, tudíž maso zůstane šťavnaté a nemusíte k němu vymýšlet žádnou jinou omáčku a prostě si ho můžete vzít jen tak s chlebem. Recept je rychlý a chutný :)
Samozřejmě budete potřebovat maso, a na 100 - 150 gramů masa smícháte všechny tyto ingredience v misce:
  • 1PL hořčice
  • 2-3PL oleje (nejlépe olivového)
  • koření (dávám medvědí česnek)
  • trochu soli, pepře
  • (chilli) - kdo chce
Pokud máte čas a nebudete jídlo dělat hned, maso pouze do misky dejte, vymáchejte a nechte do večera (do večerní grilovačky). Pokud spěcháte a chcete maso dělat hned, tak jej jenom trochu čalamádou potřete a dejte na gril/do trouby. S touto šťávou však maso nedělejte na normální pánvi nebo se vám to moc připálí - je to opravdu jen na gril :)

Zdravé "nutelly" v obchodech

26. ledna 2017 v 12:29 | A. |  Rady, tipy
kawaii squirrel nutella
Dnešní článek bych ráda věnovala milovníků. nutelly, jako jsem já. Pokud jste se rozhodli začít něco dělat nejen pro své tělo, ale i zdraví, nutelly by samozřejmě neměly obshaovat každodenní jídelníček - bohužel. Avšak, pro nás je důležité a mám pro vás velmi dobrou zprávu. Že zdravé náhražky nutelly existují, jsou mezi námi, nemusí být ani tak drahé a můžete je klidně v malé míře zařadit do jídelníčku každý den! PROSTĚ..PARÁDA!:)

KDE HLEDAT A JAK HLEDAT? :)
Náhražek nutel ve zdravé i "zdravé" formě je kupa. Důležité je však rozlišit, zda se jedná opravdu o zdravou pro nás prospěšnou nutelu nebo pouze o pokus o něco zdravýho. Nejčastěji výrobky, kterým se dá věřit najdete v bio obchůdkách nebo v kamenných prodejnách.
Dřív než koupíte lískooříškový krém s kakaem - kde je určitě připojeno FITNESS NUTELA nebo něco takového, přečtěte si SLOŽENÍ!! Zdravá náhražka by měla v nejlepším případě obsahovat pouze 3-4 základní suroviny (oříšky - nejčastěji se dávají lískové, kakao a nějaké sladidlo - někde dávají třtinový cukr/což tolik zdravé není, někde dávají stévii/což zase chutná uměle a někde to dosladí nějakými sladidly...). Samozřejmě zdravé náhražky se nemusí dělat pouze z nějakých oříšků, ale dělají se avokádové pomazánky, arašídové pomazánky s kakaem/čokoládou. Pokud bude někde místo přidaného kakaa čokoláda, ohlídejte si jaká čokoláda (min. 70%) :)

Tipy od vás #1

22. ledna 2017 v 13:55 | A.

Jelikož mám plnou hlavu všech věcí, co jsem se ještě do minulého týdne musela naučit a doteď nebyl čas péct a promýšlet nějaké recepty, které by stálo za to vám sem hodit, potřebovala bych radu od VÁS, co byste zde rádi viděli/přečetli...nebo co já vím, co všechno :)

Proto bych vás ráda požádala o nějaké tipy, rady - co bytse sem sami zařadili, co by vás se více nalákalo, co byte si rádi přečetli atd. atd. :)

Například nějaké soutěže? Další cvičební plány? Nějaké články o významných osobnostech? Více/méně receptů?

Wanna be my favourite website?

22. ledna 2017 v 10:24 | A. |  Wanna be?

Výsledek obrázku pro fitness gifs cat

Po pár dotazech na spřátelení, mě napadlo, že založím taky něco jako spřátelovací listinu. S tím, že přímo "affs" nebo jak se tomu říká zakládat nebudu, ale bude to naprosto to samé, jen budete pod štítem "oblíbené stránky" :).

Tudíž, kdo by rád spřátelil, nechť vyplní:

1. Jméno + stránka
2. Proč chcete spřátelit?

Po jakém časopisu sáhnout #1 - KONDICE

21. ledna 2017 v 12:27 | A. |  Časopisy
Dnes bych vám ráda představila nebo přiblížila (pro ty, co již znají) čaospis Kondice, který už rok odebírám vrámci předplatného. Nevím, jak vy, ale já občas mívám nebo mívala jsem chvíle, kdy jsem měla strašnou chuť si přečíst nějaký čaospis, ale nevěděla jsem jaký, pokud jste na tom stejně, tak čtěte pozorně, třeba vás zrovna tento časopis zaujme :).


V Kondici rozhodně nenajdete jednosměrně zaměřené články na hubnutí, jak si mnozí určitě myslí (včetně mě dříve). Kondice je přesně pro ty, co nemají po večerech co dělat a dočtou se tam všechno možné - od zdravých receptů, rad na cvičení a vaření až po zajímavé rozhovory se sportovci. Nějaké rubriky jsou věnovány kosmetice, která je dobrá pro naši pleť do zimy a do +30°C, další články jsou věnovány například novým poznatkům/výzkumům (např. jak ovlivňuje náš organismus antikoncepce...). Jiné články jsou zase věnovány psychosomatice (jak na naše tělo působí stres apod.) . Prostě Kondice je zaměřená na celkové zdraví, nejen na naše tělo, ale i na pozitivní myšlení a celkové zdraví našeho ducha :)

Na hlavní stránky kondice, kde si můžete zařídit i předplatné a dozvědět seněco více o článkách v tomto časopisu, se dosttanete kliknutím na ilustraci časopisů ;)

A CO ČTETE VY? ČTETE TAKOVÉHLE ČASOPISY NEBO JINÉ? :)

Není čaj jako čaj

20. ledna 2017 v 13:14 | A. |  Rady, tipy
macaron, still life, tea

Už dlouho přemýšlím, že bych sem ráda přidala článek o čajích. Věřím, že každý z vás si min.1 čaj za den dáte, pokud nejste vyloženě kafaři. Já jsem jedna z těch, oc na čajích vyrostli a byli rozmazlováni těmi kvalitnějšími a dražšími, ale jsem za to ráda. Pro mě značky jako Pickwick, Teekanee a další prostě nejsou čaje, ale jenom něco, co se tak tváří.

Myslím si, že u čajů je důležité také koukat trochu na to složení, protože kolikrát té bylinkové směsi v pytlíku čaje není ani 50% a zbytek jsou různý dohucovadla, co chuť čaje uplně zdegenerují. Samozřejmě chápu, že pro někoho dát za balíček čajů místo 40 kč třeba 100 - 150kč je pálka, ale bohužel, e to tak ve všem, za kvalitu se platí :/.

Jillian Michales: No more trouble zones

20. ledna 2017 v 7:37 | A. |  JM - cvičení
Mám pro vás další cvičební program, který jsem nedávno zkoušela, od JM. No, není to cvičební program jako "jednorázové cvičení" - NO MORE TROUBLE ZONES. Upozorňuji vás hned nazačátku, že toto cvičení je jedním z nejnáročnějších. Je to totiž cvičení na 58 minut, kde posílíte celé tělo, opravdu celé.
Pojďme se vrhnout na celé video, ať máte trochu předtavu do čeho se pouštíte ;)
Jak nenaletět "výživovým poradcům"

20. ledna 2017 v 7:35 | A. |  Rady, tipy
cartoon, crazy, egypt, egyptian, food

Hned jak jsem viděla "TT - fanatismus" napadlo mě jediné. Fanatismus dnešních "výživových poradců" a celkového "lafjstajlu".

Když se celkově na ten "lajfstájl" podívám zpětně, mám pocit, že dřív to bylo spíše sprosté slovo, než nějaké motto. Děcka běhali kolem baráku a jedli, co hrdlo ráčí - to, že se sem tam napili limonády nebo snědli čokoládu. nikdo neřešil. A dnes? Fitness dortíky, fitness snídaně, fitness vejce- fitness voda - WTF?! Za poslední měsíce, roky lidi začali být jako posedlý vším, co je fitness. Nikdo nikomu nebere zdravý životí styl - já sama ho prezentuji, ale jde o princip. Už několikrát jsem viděla, jak v obchodě předemnou upjatá paní místo normální vody za 5kč - kupovala půl litr "fitness water" za 30 - JAKOŽE, COŽE?! A nebo, když v obchodě vidíte fitness vejce - To, jakože ty slepice před tím než je snesly běhaly na rotopedu? OMG. (Ano,chápu - že tím fitness vejce může být myšleno něcopodobného jako BIO kvalita - "kvalita" ) ... No a další a další výstřelky. Nehledě na to, že dnešním velkým objevem jsou FTINESS SNÍDANĚ - jako např. müsli, palačink, lívance - no,chápejte - to dřív nebylo (naprostý FITNESS vynález) ;). NO A MOHLA BYCH POKRAČOVAT DÁLA DÁL.

No, a jak už to tak bývá, v každé době se VYDĚLÁVÁ NA LIDSKÉ HLOUPOSTI. V dnešní době začali "odborní poradci" vydělávat na naší hlouposti ála "musím zhubnout" , "musím začít s lajfstájlem, jako támhle¨ta Pepinda na instagramu" atd. atd. A začali vydělávat na tom, že sestavují jídelníčky.