Když není motivace..

15. srpna 2016 v 15:37 | A. |  Rady, tipy
Všude kolem nás, na všech sociálních sítích, v televizi, dokonce i na plakátech na ulici se objevují samé motivační (s odpuštěním) kecy. Ano, někoho třeba mžoná doopravdy dokáže motivovat, když denně sdílí motivační citáty s nějakým supr cool obrázkem nebo se pak jen cítí cílevědomě a dospěle, kdoví proč to někteří dělají. Některým (tak jako mě) je z těchto obrázků spíš na nic - nebo do smíchu a nebo si občas tak jako v duchu řekneme, mmm co jsem teda dokázala, když někteří toho dokážou mnohem víc.
Co tedy dělat, když (konkrétně s touto tématikou) vám dojde motivace na cvičení, na zdravé jídlo, celkově se sami na sebe a na všechnu tu dřinu vyserete a nevíte, jak vstát z toho gauče a dokopat se do cvičení a nedat si předtím čokoládu? Ano, já vím, je blbost vám něco psát, všude přece najdete spousty článků s radama (kterém jsou ke švemu očíslované, abyste si je asi mohli odfajfkovat, když je zvládnete), ale já vám řeknu jedno: VYSERTE SE NA TO.
Dochází vám motivace? No a co, tak si dejte těch pár dní volno (týden, klidně i dva) NO A CO! Klidně se celý dny válejte, jezte si co chcete a ono až uvidíte ten rozdíl mezi tím, jak jste se cítili po cvičení a zdravé véče a potom co se válíte den, co den a jíte si co chcete, vás to samo namotivuje. Já to tak mívám taky, loni jsem měla pauzu dokonce celý 2měsíce přes prázdniny. Ono z toho člověk velice rychle vypadne (kor na začátku), ale zase se do toho hodně rychle dostane. Nemusíte si prohlížet svoje staré fotky a celý den číst "JAk se namotivovat". Ono stačí dát si pár dní voraz a sami uvidíte, jak po tom týdnu váleníčka poletíte a ještě budete prosit, abytse si mohli jít, například zaběhat :)Samozřejmě každý z nás to má jinak, někomu opravdu pomůže, když ho někdo donutí nebo si projde staré fotky (toto platí hlavně u začátečníků nebo u těch, kteří hubnou ze zdravotních důvodů a ne jen kvuli sobě!). Já jsem vám jen chtěla ukázat, že ne všechno se dočtete na internetu, ne všechno se dá napsat motivačními citáty, ne všechno, co napíše nějaký ňouma (třeba jako já) je pravda. Ze všeho nejdřív musíte začít u sebe! Nejen s motivací, ale i s čímkoliv jiným. Spousta z nás vyhazuje peníze za drahé jídelníčky, díky kterým hubne a málokdo se chce učit, anstudovat si a experimentovat sám se sebou, aby si za půl roku uměl sestavit svůj jídelníček sám podle SVÉHO selského rozumu!

Chci vám jen říct, že ze všeho nejdřív začněte u sebe, VY JSTE STAVEBNÍM KAMENEM SVÉHO ŽIVOTA! A pokud se naučíte poslouchat SEBE (tělo, mysl...) nebudtee muset do konce svého života čekat na to, jakým směrem vás budou navádět druzí :)
 


Komentáře

1 Hannah Hannah | E-mail | Web | 15. srpna 2016 v 13:06 | Reagovat

souhlasím. Já se snažím hodně poslouchat své tělo a zrovna minulý týden mi řeklo, dej si zbytek týdne volno nebo se z toho .... samozřejmě mě ty volné dny, kdy jsem necvičila štvaly, ale vím, že to tělo těch pár dnů pauzy potřebovalo! S motivací je to horší, kamarádka jednu měla, ale jelikož ta motivace byl jeden kluk a od toho už opustila, jaksi motivaci ztratila a necvičí...proto já říkám, že je dobré mít nějakou motivaci, která Vás fakt pokaždé nakopne. Jako já mám plnou skříň crop-topů, které jsem celý život chtěla nosit a konečně si to mohu dovolit! Fyzička, kterou cvičením naberu, ten skvělej pocit ze sebe sama...hlavně se nesmí čekat na zázrak! Když se rozhodnete zhubnout či zpevnit tělo, nezhubnete 10 kilo za měsíc, ale v první řadě začnete nabírat svaly, a ty něco váží...nejlépe to poznáte na oblečení né na váze...A to si myslím, že také má co dělat s motivací, protože když chcete zázraky na počkání a nedočkáte se jich, motivaci ztratíte :-)

2 Sabča Sabča | Web | 15. srpna 2016 v 23:30 | Reagovat

pěkný blog, zvu tě na svůj ;-)

3 Simona Simona | E-mail | Web | 16. srpna 2016 v 9:24 | Reagovat

anooo... suhlasím :D :D treba sa chvílu povalovať :D :D a ono to príde samo :D:D škoda že to nefunguje aj na učenie :D

4 Anita Anita | E-mail | Web | 16. srpna 2016 v 17:32 | Reagovat

Souhlasím, ty rádoby motivační obrázky z instagramu, we heart it a tak dále jsou už poněkud trapné (i když někdy se tam objeví něco docela dobrého) a hlavně nemám ráda ty rádoby "fitnessáci" na nich.:D Já nevím, prostě nikdy se mi nelíbilo mít tělo hubené a na břichu mít pekáč buchet. Moje představa je poněkud chabá, protože já se chci hlavně definitivně zbavit celulitidy, pořádně se zpevnit a mít jako každá správná ženská pořádný zadek. :D Takže já hlavně jedu ty bolestivý squaty, zanožování, dřepy a kdo ví ještě. U mě momentálně motivace není problém, asi proto, že mě cvičení už baví a beru ho jako takový druh odreagování, kdy si tím zvednu sebevědomí, ale hlavním problémem je to jídlo. :D Já prostě nedokážu už do svého jídelníčku zařadit nic zdravého! A to mě tak štve :(( Spoustu lidí, kteří se cvičení věnují několik let, mi říkají, že mám strašně dobrou stavbu těla a že vypadám už i teď dost dobře (cvičím přes rok), tak kdybych mákla, můžu mít postavu jako z linky.:D Jenže to máknout mají na mysli omezit to jídlo a to je ten problém všeho.:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama