Srpen 2016

Back to school ?

29. srpna 2016 v 12:56 | A.
awesome, cute, daniel radcliffe, emma watson, friends, gif, ginny, great, griffindor, harry potter, hermione, hermione granger, hogwarts, laugh, ron, ron weasley, rupert grint, smile, the golden trio

Zdravím, jelikož mě nenapadá nic k tématu, teď jsem ani nic nepekla, tak mě napadlo napsat něco k tématu školy, která většině z vás za pár dní začíná. Mě začíná až 19.9, jelikož jdu na VŠ, ale taky se mi to blíží nebojte :D

Já bych spíš ráda asi trochu zbojkotovala to NENADŠENÍ ze školy, znuděné statusy atd. Já vás chápu, jsem stejná, avšak letos je to poprvé, co se někam "těším". Mám za sebou několik probděných nocí a yvstresovaných dnů z maturity a přijímaček. Několik měsíců, kdy jsem e bála, že mě nikam nevezmo ua už vubec ne na školu, na jakou chci. Několik měsíců, kdy jsem měla v hlavě jen učení a měla jen jeden den volna za týden. A ejhle, já odmaturovala (absolutně na pohodu, kdybych věděla jaká fraška to je, neučila bych se :D ) a dostala se na školu jakou jsem chtěla, proto si řikám, že bych byla divná, kdybych se netěšila - mám co jsem chtěla. Jasně, VŠ bude asi daleko hektičtější než nějaká SŠ, ale hrozně se těším na tu změnu. Jiné město, jiný lidi, je to ségra a pár kamarádů - no, jsem fakt nadšená. Jediný, čeho se už teď bojim jsou koleje. Nejsem zvyklá se o pokoj dělit a ajednou budeme v té kleci tři a ani nevím s kým budu, ale tak uvidíme :)

A co vy? Těšíte nebo netěšíte se? Jste na ZŠ, SŠ nebo jdete poprvé na VŠ jako já? Nebo je tu někdo, kdo už školu řešit nemusí?

Míša řez

26. srpna 2016 v 12:39 | A. |  Sladké recepty
Výsledek obrázku pro míša řez

Dnes jedeme na víkend k sestře a tak jsem se rozhodla pro nějakou rychlovku, abych tam nejela s prázdnou. Všem hrozně chutná klasický míša řez, a tak jsem si řekla, že zkusím zdravější variantu. Fotku zatím nemám, protože mám opravdu na spěch, tak musí opět posloužit jen ilustrační foto(ZD - dokonalazena.cz). Také jsem ho dělala bez horní polevy, ale to už je hračka ;).

Vaše první vzpomínka na zlepšení se?

25. srpna 2016 v 6:52 | A. |  Téma týdne
disney, gif, grunge, life, me, mickey mouse, pale, punch, sad, smile, vintage

Co se vám vybaví, když se řekne "Vaše první vzpomínka, která se týká POUZE vás. Vzpomínka, kdy jste se ohlídli pouze sami na sebe a že jste na sobě chtěli NĚCO změnit/zlepšit"? Nemusí to být z hlediska cvičení, stravy, ale třeba změna vašeho chování, změna postojů apod.

Kdo je Shaun T?

24. srpna 2016 v 12:09 | A. |  Kdo je Shaun

Shaun Thompson, 37 letý muž, patří mezi nejznámější fitness trenéry dnešní doby. Jeho náročná videa oblétají světem a spousta lidí fotí rychlé a neuvěřitelné výsledky, kterých dosáhla díky jeho programům. TAK TO JE SHAUN T. Vytvořil několik cvičebních plánů a programů, po kterých se má rychle hubnout. Ve všech cvičebních videích má neskutečně mnoho energie, stíhá cvičit dvakrát tak rychle než všichni ostatní a ještě u toho všechny diváky vyburcovat k co největšímu výkonu!
Mezi jeho nejznámější programy patří 60denní program Beach body, intervalový cvičební plán Insanity nebo také T25 (každý trénink trvá pouhých 25 minut).

Pokud se o tomto trenérovichcete dozvědět více, navštivte jeho youtube stránky nebo facebook:
FACEBOOK - https://www.facebook.com/shauntfitness/?fref=ts
YOUTUBE - https://www.youtube.com/user/shauntfitnessŠpagety s cottage omáčkou

22. srpna 2016 v 10:17 | A. |  Obědy/večeře

Na tento recept mě navedla sestřenice, která mě doporučila místo smetanové omáčky zalévat šunku cottagem. A je to opravdu mňamka! Co tedy budeme potřebovat?

Zkusme změnit pohled na PPP

22. srpna 2016 v 8:29 | A. |  Téma týdne

Opět super téma týdne, na které mě napadá hrozně moc věcí, co bych ráda tak nějak planě řekla/napsala. Jelikož jsem se za posledních pár měsíců začala trochu "věnovat" nebo spíše zajímat o problematiku PPP - hlavně tedy o mentální anorexii, tak bych se k tomu tak nějak ráda vyjádřila. Vím, že je nás hodně, co k tomu něco píší, protože se to už několik let šíří jako epidemie.

Čoko-kokosové muffiny

16. srpna 2016 v 13:54 | A. |  Sladké recepty

Zítra odjíždím do pátka pryč s kamarádkou a to by bylo, abych na cestu něco zdravějšího neupekla. Jelikož mám doma čoko kokosový protein, tak jsem si řekla, že votmto suchu udělám i muffiny, který jsou rychlý a snadný na přenos ;)

CO BUDETE POTŘEBOVAT (na 10 - 12 menších košíčků):
  • 120g mouky (vločky, žitná mouka, 50/50 s pšenicí...)
  • hrnek kokosu
  • 60g změklého másla
  • 1 jogurt

Když není motivace..

15. srpna 2016 v 15:37 | A. |  Rady, tipy
Všude kolem nás, na všech sociálních sítích, v televizi, dokonce i na plakátech na ulici se objevují samé motivační (s odpuštěním) kecy. Ano, někoho třeba mžoná doopravdy dokáže motivovat, když denně sdílí motivační citáty s nějakým supr cool obrázkem nebo se pak jen cítí cílevědomě a dospěle, kdoví proč to někteří dělají. Některým (tak jako mě) je z těchto obrázků spíš na nic - nebo do smíchu a nebo si občas tak jako v duchu řekneme, mmm co jsem teda dokázala, když někteří toho dokážou mnohem víc.
Co tedy dělat, když (konkrétně s touto tématikou) vám dojde motivace na cvičení, na zdravé jídlo, celkově se sami na sebe a na všechnu tu dřinu vyserete a nevíte, jak vstát z toho gauče a dokopat se do cvičení a nedat si předtím čokoládu? Ano, já vím, je blbost vám něco psát, všude přece najdete spousty článků s radama (kterém jsou ke švemu očíslované, abyste si je asi mohli odfajfkovat, když je zvládnete), ale já vám řeknu jedno: VYSERTE SE NA TO.
Dochází vám motivace? No a co, tak si dejte těch pár dní volno (týden, klidně i dva) NO A CO! Klidně se celý dny válejte, jezte si co chcete a ono až uvidíte ten rozdíl mezi tím, jak jste se cítili po cvičení a zdravé véče a potom co se válíte den, co den a jíte si co chcete, vás to samo namotivuje. Já to tak mívám taky, loni jsem měla pauzu dokonce celý 2měsíce přes prázdniny. Ono z toho člověk velice rychle vypadne (kor na začátku), ale zase se do toho hodně rychle dostane. Nemusíte si prohlížet svoje staré fotky a celý den číst "JAk se namotivovat". Ono stačí dát si pár dní voraz a sami uvidíte, jak po tom týdnu váleníčka poletíte a ještě budete prosit, abytse si mohli jít, například zaběhat :)