Recenze: Fit za 15 minut denně - Zuzka Light

25. června 2016 v 10:18 | A. |  Recenze

Už snad všichni, kteří se orientují ve světě fitness znají nebo o ní alespoň slyšeli. ZUZKA LIGHT. Známá fitness cvičitelka prostřednictvím youtube videí a svých internetových stránek. Co je na jejích workoutech zajímavé? Její cvičební plány se skládají z krátkých (často 15-20 minutových) workoutů, avšak jsou velice účinné. Během těchto "pár" minut se nadřete daleko více než za hodinu v posilovně, máte pocit, že vypustíte duši a to vše bez potřebných pomůcek, pouze díky váze vlastního těla.

Oficiální stránky Zuzky Light:
FB - https://www.facebook.com/ZuzkaLight
Webovky - http://zuzkalight.com

A co tedy samotná kniha? Pojďme se na to vrhnout:


Kniha je vpodstatě výsledek několikaleté praxe ve světě fitness. Na začátku knihy je úvod, ve kterém se Zuzka věnuje tomu, jak se ke všemu vlastně dostala, jak začínala. Popisuje to, co nás čeká v knize, jaký je účel jejích workoutů apod.
Po úvodu následuje 10 kapitol.
V první kapitole se Zuzka věnuje začátkům fitness. Jak by měl každý začít, jak v sobě najít motivaci apod. Objevíme tady také pár rad a triků, co dělat, kdy "motivace stávkuje", jak najít nějaký důvod či pohnutek k tomu, abychom pokračovali...
V dalších kapitolách se krátce věnuje tomu, jak bychom vlastně měli nahlížet sami na sebe - nebýt na sebe ani měkký, ani tvrdí. Zdůrazňuje, jak moc je důležitá duševní pohoda a pozitivní myšlení, které právě podporuje i cvičení. Shrneme - li to,v prvních kapitolách se Zuzka věnuje tomu, jak máme začít a vydtrvat. Jak nedbat na to, že máme den blbec a nenechat se odradit. Připomíná, že i ona (fitness ikona), má své dny a cítí se pod psa.

Další části knihy jsou věnovány jídlu. Zuzka vyhodnocuje, co je špatné a co dobré (jaké diety jsou špatné, má negativní vztah k detoxikačním dieatám apod.). Nějaká ta stránka je věnována samotným sladkostem, ale také
nízkosacharidvým dietám, které tak trochu "podporuje" (samozřejmě všeho s mírou a ne každému tato cesta sedne!). Všechny tyto kapitoly o jídle jsou završeny několika recepty přímo od Zuzky. Nalezneme zde recepty jak na hlavní jídla, tak na sladké pokrmy, cukrovinky atd.

A úplně na konci knihy je 30denní cvičební plán sestrojený přímo od Zuzky, všechny workouty jsou jen na 15 minut a nesmí chybět podrobný popis všech cviků (někde nalezneme i varianty pro začátečníky).

MŮJ POHLED NA KNIHU:

Kniha je velice dobře propracovaná a může sloužit i pro začátečníky. Vše je naprosto skvěle vysvětleno také pro laiky, není to nic přímo odborného, čemu bychom nerozuměli. V knize odhaluje svůj přístup k zdravému životnímu stylu, ale nikomu ho nepodsouvá a uznává individualitu každého z nás. Snaží se všem čtenářům poradit tak, aby si každý z knihy odnesl, co nejvíce a to, co každému z nás bude vyhovovat.
Workouty jsem sama ozkoušela a musím říct, že je to opravdový mazec!! Lilo ze mě už po druhé minutě cvičení a ještě půl hodiny po cvičení. Tudíž se v těchto cvičeních nalezne opravdu každý! začátečník si může některé cvičení zkrátit nebo zjednodušit a ti, co jsou pokročilí se zase posunou o krok dál!

Zdroje fotek: stránky Zuzky na facebooku
 


Komentáře

1 steel32 steel32 | Web | 23. června 2016 v 16:27 | Reagovat

od zuzky jsem chtěla zkusit workouty, ale že má i knížku, o tom slyším poprvé :D

btw. odpovídám ze zkouškovýho blogu na designy :DD chystám se na vše, národní hospodářství v praze :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama