Červen 2016

Mýty ve světe fitness

30. června 2016 v 17:17 | A. |  Rady, tipy
Vzhledem k velice dobrému tématu týdne bych vám ráda sepsala pár poznatků a zkušeností, co mě během cvičení a lepšího stravování velice pomohly. Samozřejmě nechci titulkem "Kup si mozek" někoho urazit, všichni z nás tápeme a učíme se, proto to berte s nadhledem :)

30DENNÍ VÝZVY


Snídaně: žitné palačinky s arašídovým máslem

29. června 2016 v 7:18 | A. |  Snídaně

Ideální snídaně je taková, která nás na co nejdelší dobu zasytí. Proto je nejlepší, aby obsahovala přiměřeně sacharidů, tuků i bílkovin. Jakmile vím, že budu mít perný den a budu potřebovat dostatek energie, dělám si palačinky z žitné mouky, které opravdu zasytí :)

Co budete na tuto úžasnou snídani potřebovat?

(Nebezpečná) honba za břišáky!

27. června 2016 v 19:38 | A. |  Rady, tipy
ZDROJ - dum-jogy.cz

Dnešní další článek bych ráda věnovala varování před cvičení tzv. ABS, neboli honbou za břišáky! Hned na začátek bych chtěla upozornit, že nejsem žádný odborník, tudíž mohou být v mém textu nějaké nesrovnalosti a hlavně všechny rady a tipy vám podávám na základě vlastních zkušeností, tudíž se v něčem mohu i mýlit.
Každý z nás by si přál mít krásně vyrýsované bříško, na kterém jsou vidět i nějaké ty břišáky (ano, i dámy si toto přejí). Proto většina z nás, samozřejmě včetně mě (to by bylo, abych něco neposrala), místo aby si něco mál ozjistila o cvičení na tuto partii se pustí do cvičení klasických sedů lehů, sklapovaček a dalších podobných a náročných cviků. A ano, za chvíli můžete nějaké malé výsledky vidět...ALE! Problém nastane tehdy, kdy už vás opěrný systém nevydrží a začne vám nadělávat pěknou paseku.

Rychlosváča - Smoothies

27. června 2016 v 13:55 | A. |  Svačiny

Určitě se vám dost často stává, že nestíháte, máte hlad, ale ve finále to odložíte a pak se zaplníte nějakým rychlým "jídlem". Pro vyřešení tohoto problémy byly už dávno vynalazeny záchrany ve formě smoothie. Smoothie se v dnešní době stává "novým" trendem, ač už naše prababičky, když dostaly na něco chuť umixovaly si drink z ovoce.

Je spousta variant pro umixování nejen ovoce, ale i zeleniny a pevně věřím, že jste všichni dost zdatní na to, abyste si uměli rozmixovat ovoce a vypít ho! Ale ráda bych vám poradila, jak to svoje smoothie trochu oživit, aby to nebyla jen sacharidová bomba, ale našli jste tam i pár těch bílkovin a tuků!

Prameny: Intenzivní intervalový trénink

27. června 2016 v 11:19 | A. |  Literatura
Ráda bych vás seznámila s knihou, ve které naleznete snad vše o cvičení HIIT + cvičební plány, popisy cviků apod. Prostě ideální knížku pro ty, co neradi navštěvují posilovny nebo i pro ty, co rádi cvičí doma a chtějí svůj domácí trénink něčím zpestřit či vylepšit!
U nás kniha vyšla teprve tento rok, tudíž je na trhu chvíli. Knihu mám už asi měsíc a jsem s ní velice spokojená. No, ale pojďme tedy na stručné seznámení s obsahem a proč se vyplatí koupě knihy :) .

Jillian Michaels: Tricep workout

26. června 2016 v 12:07 | A. |  JM - cvičení
VIDEO ZOBRAZÍTE KLIKNUTÍM NA FOTOGRAFII

Jednou z nejproblematičtějších partií u žen bývají paže. Různě se nám na pažích klepe kůže a ne
a ne se zpevnit!
Na zpevnění paží je nejlepší cvičit TRICEPS. Avšak spousta z nás zná spíše nějaké cviky na biceps, na ramena a na triceps zná 1-2 cviky. Ráda bych vám pomohla opět prostřednictvím skvělé JM :)

Recenze: Fit za 15 minut denně - Zuzka Light

25. června 2016 v 10:18 | A. |  Recenze

Už snad všichni, kteří se orientují ve světě fitness znají nebo o ní alespoň slyšeli. ZUZKA LIGHT. Známá fitness cvičitelka prostřednictvím youtube videí a svých internetových stránek. Co je na jejích workoutech zajímavé? Její cvičební plány se skládají z krátkých (často 15-20 minutových) workoutů, avšak jsou velice účinné. Během těchto "pár" minut se nadřete daleko více než za hodinu v posilovně, máte pocit, že vypustíte duši a to vše bez potřebných pomůcek, pouze díky váze vlastního těla.

Oficiální stránky Zuzky Light:
FB - https://www.facebook.com/ZuzkaLight
Webovky - http://zuzkalight.com

A co tedy samotná kniha? Pojďme se na to vrhnout:

Jillian Michaels: Ripped in 30

24. června 2016 v 17:45 | A. |  JM - cvičení
Přicházím s dalším cvičebním programem od známé Jillian Michaels! Věřím, že tento program znáte určitě všichni, stejně jako 30 DAY SHRED. Pojďme se tedy vrhnout na to, jak se má cvičit a jaké výsledky můžete očekávat!

Ripped in 30 už je o něco náročnější než 30 DS (vlastní zkušenost :D), ale přece se to dá zvládnout! Tento program je opět na měsíc, ale už se nesklá jen ze tří levelů, ale ze čtyř. Každý level máte na jeden týden včetně 1-2 dnů relaxu! Většinou se cvičí tak, že od pondělí do pátku cvičíte a o víkendu si dáte volno, avšak záležíjen a jen na vác, na všich jiných aktivitách a na tom, jak stíháte :)

Jillian Michaels: 30 Day Shred

24. června 2016 v 8:09 | A. |  JM - cvičení
Jste začátečník nebo chcete začít s cvičením a nevíte jak? Nemůžete se ke cvičení dokopat, protože prostě jednoduše nevíte, co cvičit nemáte motivaci apod. ? V tom případě bych vás ráda "seznámila" (spíše ty, co tento program ještě neznají) s programem od Jillian Michaels. Tento cvičební program jsem sama vyzkoušela a začínala jsem na něm, tudíž vám můžu zaručit účinnost!

Kdo je Jillian Michaels?

24. června 2016 v 8:09 | A. |  Kdo je JM
Jillian Michaels se narodila 18.2. 1974. JM je populární americká fitness trenérka a účastnice několika amerických reality show. Její začátky ve světě fitnees se datují do období, kdy se dostala na státní univerzitu v Kalifornii. Zpočátku si ve fitku přivydělávala. Po studiích pracovala jako agentka v International Creative Manegement, ale v roce 2002 založila Sky Sport a zde započala svoji kariéru osobní trenérky.

Jillian Michaels patří mezi nejúspěšnějí fitness trenéry po celém světě. Získala mnoho certifikátů a je velice uznávaná, hlavně za její osobitý vynalézavý styl. Přichází s několika cvičebními a velice ÚČINNÝMI cvičebními programy, u kterých má každý z nás pocit, že vypustí duši!Více o Jillian se můžete dozvědět:
na jejích oficálních stránkách - www.jillianmichaels.com
na jejím facebooku - www.facebook.com/jillianmichaels